מערכת סולארית ביתית

מערכות סולאריות ביתיות הן טכנולוגיה מתקדמת המאפשרת לייצר חשמל נקי ומתחדש מאנרגיית השמש. מערכות אלו תורמות לחיסכון משמעותי בהוצאות החשמל, תוך צמצום פליטת גזי חממה ותרומה משמעותית לשמירה על הסביבה.

ממה בנויה מערכת סולארית?

✥ פאנלים סולאריים: קולטים את אור השמש והופכים אותו לאנרגיה חשמלית.

✥ ממיר מתח: הופך את זרם החשמל הישיר (DC) המיוצר על ידי הפאנלים לזרם חליפין (AC) התואם לרשת החשמל הביתית.

✥ מערכת בקרה: מנטרת את פעילות המערכת ומבטיחה תפקוד תקין.

איך עובדת מערכת סולארית ביתית

מערכת סולארית ביתית עובדת על ידי ניצול אור השמש לייצור חשמל. הנה השלבים העיקריים:

1. קליטת אור השמש:

פאנלים סולאריים, המורכבים מתאים פוטו-וולטאיים, מותקנים על גג הבית. פאנלים אלה עשויים מחומרים מיוחדים, כמו סיליקון, המסוגלים לקלוט את אור השמש.


2. המרת אור לחשמל:

כאשר אור השמש פוגע בתאים הפוטו-וולטאיים, הוא גורם לתנועה של אלקטרונים, ויוצר זרם חשמל ישיר (DC).


3. המרת זרם DC ל-AC:

זרם DC אינו מתאים לשימוש ברוב מכשירי החשמל הביתיים. ממיר מתח (המכונה גם אינוורטר) הופך את זרם ה-DC לזרם עקיף (AC), שהוא סוג החשמל הנפוץ בשימוש ביתי.


4. צריכת חשמל:

החשמל המיוצר על ידי המערכת הסולארית יכול לשמש לצריכת מיידית בבית. ניתן לאחסן את עודפי החשמל בסוללות מיוחדות לשימוש בשעות בהן אין ייצור חשמל סולארי (כמו בלילה).

5. חיבור לרשת החשמל:

מערכות סולאריות רבות מחוברות לרשת החשמל. כאשר ייצור החשמל הסולארי עולה על הצריכה בבית, עודפי החשמל מוזרמים חזרה לרשת. במקרים בהם הצריכה בבית עולה על ייצור החשמל הסולארי, ניתן לקבל חשמל מרשת החשמל.

כדאיות מערכת סולארית ביתית

למערכות סולאריות יתרונות רבים, הנה כמה סיבות טובות בהיבטים שונים ששווה לשקול בנושא:

כדאיות מערכת סולארית ביתית

חסכון כלכלי:

✓ הפחתת חשבונות החשמל: המערכת מייצרת חשמל עבור צריכת הבית, מה שיכול להוביל לחיסכון משמעותי בחשבון החשמל, ואף להביא לאפסון עודפי חשמל.

✓ השקעה משתלמת: עלויות ההתקנה ירדו משמעותית בשנים האחרונות, והחיסכון בעלויות החשמל גורם להשקעה להחזיר את עצמה תוך מספר שנים.

✓ העלאת ערך הנכס: בית עם מערכת סולארית נחשב לנכס ירוק ומושך יותר, ולכן ערכו עשוי לעלות.

 

תרומה לסביבה:

✓ אנרגיה ירוקה ומתחדשת: השימוש באנרגיית השמש אינו גורם לפליטת גזי חממה או זיהום אוויר, מה שתורם להגנה על הסביבה.

✓ הפחתת התלות בדלקים פוסיליים: אנרגיה סולארית תורמת להפחתת השימוש בדלקים פוסיליים, אשר גורמים לזיהום אוויר ולשינויי אקלים.

✓ עמידות לאורך זמן: פאנלים סולאריים מחזיקים מעמד לאורך שנים רבות, ואינם דורשים תחזוקה רבה.

 

יתרונות נוספים:

✓ עצמאות אנרגטית: התקנת מערכת סולארית מפחיתה את התלות בחברת החשמל ומאפשרת לכם לייצר את החשמל עבורכם.

✓ תחזוקה קלה: פאנלים סולאריים אינם דורשים תחזוקה רבה, וכל מה שצריך לעשות הוא לנקות אותם מדי פעם.

✓ פעולה שקטה: מערכות סולאריות פועלות בשקט, ולכן הן אינן גורמות למטרד רעשים.

לסיכום, התקנת מערכת סולארית ביתית היא בעלת יתרונות רבים, הן מבחינה כלכלית והן מבחינה סביבתית.

תרומתה של מערכת סולארית לשמירה על איכות הסביבה

אם כבר מדברים על מחירי החשמל, אל לנו לשכוח שהוא מורכב לא רק מהיחס בין השקל לכמות החשמל הנצרך ליחידת זמן. יתר על כן, מיצוי, עיבוד והובלה של דלק ופחם, המשמשים לייצור חשמל, עלול לפגוע לא רק בסביבה ובכלכלה העולמית, אלא גם בבריאות האוכלוסייה.

יתרה מכך, כמות האנרגיה המתקבלת כתוצאה משריפת גז או פחם אינה עולה על כמות האנרגיה שהושקעה בתהליכי מיצוי ותנועתם. בינתיים, טכנולוגיית המערכות הסולאריות הנוכחית מאפשרת להשיג אנרגיה נקייה במשך עשרות שנים מבלי לגרום נזק בלתי הפיך לכל המערכות האקולוגיות של כדור הארץ. כדי להנות מהיתרונות המשמעותיים הללו צרו קשר עם חברת סי סולאר והם ישמחו לעמוד לשירותכם.

שאלות בנושא מערכות סולאריות ביתיות

רבים שואלים האם מערכת סולארית ביתית היא אכן משתלמת, והתשובה לכך היא פשוטה – פאנלים סולאריים יכולים לעזור לכם לחסוך כסף רב בתשלום חשבונות החשמל שלכם ולהעלות את ערך הנכס שבבעלותכם, אך אין מדובר בפתרון אשר מתאים לכולם. כדי להבין לעומק האם הבית שלכם עומד בכל הקריטריונים להתקנת מערכת סולארית, אתם מוזמנים לפנות לחברת סי סולאר אשר מתמחים בייבוא והתקנת מערכות סולאריות ביתיות בעלות הסטנדרט הגבוהה ביותר בארץ. לפני התקנת מערכת סולארית יש לבדוק מספר תנאים, כמו למשל, כיוון הבית, גובה הגג וסביבתו וחמרי היקרוי שברשותכם. פאנשלים סולאריים יכוים להיות גם לא יעילים אם אינכם מתכננים לשהות בביתכם לתקופות ארוכות, שכן ישנה תקות החזר לפני שאתם מתחילים לקצור את היתרונות הכספיים של התקנת המערכת. פאנלים סולאריים, אחרי הכול, יכולים להיות השקעה חכמה שתחסוך לכם הרבה כסף לטווח הארוך, לכן אם אפשרות זו עומדת בפניכם, כדאי לבחון אותה לעומק בעזרת המומחים בתחום. 

היתרון העיקרי של פאנלים סולאריים הוא קבלת חשמל בחינם ומכירותו לחברת החשמל. על מנת שהמערכת תעבוד במצב אופטמלי, מבוצעים תחילה חישובים ומפתוח תיעוד הפרויקט. כאשר עושים זאת בצורה נכונה, לא תפסידו! בתחילה, תחוו הוצאה משמעותית של כסף על קניית כל המערכת הסולארית ועל עבודות התקנה, אבל לאחר מכן, לא תצטרכו להוציא כל הזמן כסף על תשלום חשבונות החשמל. בעוד כמה שנים, ההשקעות הפיננסיות שלכם ישתלמו במלואן. אתם תשתמשו ברווחיות באנרגיה סולארית כמקור החשמל העיקרי שלכם. אז כדי לקבל חוות דעת מקצועית, ומכובן שירות והתקנה של מומחים הטובים ביותר בארץ, צרו קשר עם חברת סי סולאר ולא תתאכזבו. 

העלייה המתמדת בתעריפי החשמל היא בעיה איתה מתמודדים תושבי ארצנו, אך ניתן להתמודד עימה בעזרת טכנולגיות חדשניות. כמו למשל מערכת סולארית ביתי, אשר משמשת באופן פעיל לאספקת חשמל ומבנים. איך זה עובד? התשובה פשוטה. מערכות סולאריות מורכבות מפאנלים גדולים וסוללות שבאמצעותם אנרגיה סולארית מומרת לזרם חשמלי. כיום, מקורות אנרגיה חלופיים כמו אנרגיה סולארית נמצאים בשימוש נרחב גם בביתם פרטיים, ובעזרתם מסופק חשמל לתאורת חוץ, לתפעול מכשירי חשמל ביתיים ואף טעינת גאדג'טים. 

התקנת מערכת סולארית?

לייעוץ מקצועי ללא התחייבות השאירו פרטים בטופס

דילוג לתוכן