מערכת סולארית – בואו נדבר על תחזוקה וטיפול

תחזוקה וטיפול מערכת סולארית

מערכות סולאריות הן השקעה חכמה שמאפשרת לחסוך כסף על חשבונות החשמל וליהנות מאנרגיה ירוקה. עם זאת, חשוב לזכור שמערכת סולארית זקוקה לתחזוקה שוטפת וטיפולים תקופתיים על מנת לשמור על תפקודה התקין לאורך זמן.

הפעולות החשובות ביותר בתחזוקה שוטפת של מערכת סולארית:

✤ בדיקת הפנלים הסולאריים: יש לבדוק את הפנלים הסולאריים באופן קבוע לוודא שאין עליהם סדקים, שברים או לכלוך. לכלוך על הפנלים יכול להפחית משמעותית את יעילותם, ולכן חשוב לנקות אותם באופן קבוע, בעיקר לאחר סופות אבק או גשמים. ניתן לנקות את הפנלים בעזרת מטלית רכה ומים.

✤ בדיקת ההמירים: ההמירים הם אלו שהופכים את האנרגיה הסולארית לחשמל. יש לבדוק את ההמירים באופן קבוע לוודא שהם פועלים בצורה תקינה. ניתן לעשות זאת על ידי בדיקת נוריות החיווי על ההמירים. אם נורית החיווי נדלקת באדום, יש לפנות לחברה שהתקינה את המערכת.

✤ בדיקת החיווט: החיווט של המערכת הסולארית חשוף לפגעי מזג האוויר, ולכן חשוב לבדוק אותו באופן קבוע לוודא שאין בו פגמים. ניתן לעשות זאת על ידי בדיקה חזותית של החיווט, וכן על ידי בדיקת הבידוד שלו.

✤ בדיקת מערכת ההארקה: מערכת ההארקה חשובה להגנה מפני ברקים. יש לבדוק את מערכת ההארקה באופן קבוע לוודא שהיא פועלת בצורה תקינה. ניתן לעשות זאת על ידי בדיקת חיבורי הברגים במערכת ההארקה.

טיפולים תקופתיים למערכת הסולארית:

✱ טיפול שנתי: טיפול שנתי כולל בדיקה מקיפה של כל מרכיבי המערכת הסולארית, וכן ניקוי יסודי של הפנלים הסולאריים.

✱ בדיקת תקינות חשמלית: אחת לשנתיים חשוב לבצע בדיקת תקינות חשמלית של המערכת הסולארית. בדיקה זו נועדה לוודא שהמערכת פועלת בצורה בטוחה ותקינה.

ביצוע תחזוקה שוטפת וטיפולים תקופתיים למערכת הסולארית יבטיחו שהיא תפעל לאורך זמן ותייצר אנרגיה בצורה יעילה. כמו כן, תחזוקה שוטפת יכולה לסייע בזיהוי תקלות מוקדם, וכך למנוע הוצאות תיקונים גבוהות.

ניקוי פאנלים סולאריים

ניקוי פאנלים סולאריים הוא חלק חשוב בתחזוקה השוטפת של מערכת סולארית. לכלוך על הפנלים יכול להפחית משמעותית את יעילותם, ולכן חשוב לנקות אותם באופן קבוע.

תדירות הניקוי:

 • באזורים עם אבק רב: מומלץ לנקות את הפנלים כל 3-4 חודשים.
 • באזורים עם גשמים רבים: מומלץ לנקות את הפנלים לאחר כל גשם חזק.
 • באזורים עם מעט אבק וגשם: מומלץ לנקות את הפנלים 2-3 פעמים בשנה.

שיטות ניקוי:

 • שטיפה במים: השיטה הפשוטה והנפוצה ביותר לניקוי פאנלים סולאריים היא שטיפה במים. ניתן להשתמש בצינור מים רגיל או במערכת שטיפה בלחץ גבוה. חשוב להשתמש במים רכים, כלומר מים שעברו סינון מינרלים. מים קשים עלולים להשאיר משקעים על הפנלים, מה שעלול להפחית את יעילותם.
 • שימוש במברשת: ניתן להשתמש במברשת רכה לניקוי לכלוך עקשן מהפאנלים. חשוב להשתמש במברשת שאינה שורטת את פני השטח של הפנלים.
 • שימוש בחומרי ניקוי: ניתן להשתמש בחומרי ניקוי מיוחדים לניקוי פאנלים סולאריים. חשוב לוודא שחומר הניקוי מתאים לסוג הפנלים ושהוא אינו גורם נזק להם.

טיפים לניקוי פאנלים סולאריים:

 • הזמן הטוב ביותר לנקות את הפנלים הוא בבוקר או בערב, כאשר השמש אינה חזקה.
 • חשוב לנתק את המערכת הסולארית מהרשת החשמלית לפני תחילת הניקוי.
 • לא מומלץ להשתמש בחומרים כימיים קשים או בחומרי ניקוי שוחקים.
 • חשוב לשטוף את הפנלים מלמעלה למטה.
 • לאחר הניקוי, חשוב לוודא שהפאנלים יבשים לחלוטין.

חשוב לציין שניקוי פאנלים סולאריים יכול להיות מסוכן, במיוחד אם הם מותקנים על גג. לכן, מומלץ לפנות לחברה מקצועית לביצוע ניקוי הפאנלים.

סי סולאר – תכנון והקמת מערכות סולאריות 

שתפו אחרים

מאמרים נוספים

זה לא מפתיע שמערכות סולאריות מסחריות הפכו לאופציה אטרקטיבית עבורכם, בעלי עסקים, בשנים האחרונות. מחירי החשמל רק הולכים ומזנקים כלפי מעלה ואתם מעוניינים לחסוך בעלויות האנרגיה ולהפחית בהוצאות החשמל באופן ניכר. ואם אפשר על הדרך גם לתרום לאיכות הסביבה עם פעולה ירוקה שאתם תבצעו במי ידכם, אז עוד יותר טוב!

מערכת סולארית מסחרית – השקעה עם תשואה!

זה לא מפתיע שמערכות סולאריות מסחריות הפכו לאופציה אטרקטיבית עבורכם, בעלי עסקים, בשנים האחרונות. מחירי החשמל רק הולכים ומזנקים כלפי מעלה ואתם מעוניינים לחסוך בעלויות

התקנת מערכת סולארית?

לייעוץ מקצועי ללא התחייבות השאירו פרטים בטופס

דילוג לתוכן